Kurtyny paskowe wykonane są z nasuwających się na siebie pasków z miękkiego PCW/ PCV, odpornego na działanie promieni UV. Znajdują zastosowanie w chłodnie, magazyny, zakłady przetwórstwa spożywczego, bramach magazynowych, samochodach typu chłodnia itp. Pozwalają na ochronę składowanych materiałów przed zmiennymi warunkami środowiska oraz hałasem, kurzem, pyłem, owadami i przeciągami. Pasy z miękkiego PCW można stosować w każdym miejscu, niezależnie od częstotliwości ruchu, ze względu na ich doskonałą elastyczność i wytrzymałość mechaniczną. W ofercie Audioplex znajdują się również pasy standardowe, chłodnicze różnokolorowe jak i specjalistyczne np.  elektrostatyczne czy spawalnicze.
Do naszych kurtyn pasowych wykorzystujemy zawiesia wykonane wyłącznie ze stali nierdzewnej INOX system wahadłowy. 

Chcesz wyliczyć jaką kurtynę potrzebujesz z jakich pasów oraz w jakiej cenie? 

Zapraszamy do kalkulatorka w którym wpisując szerokość i wysokość światła otworu otrzymasz od razu cenę gotowej kurtyny wraz z akcesoriami wagą i ceną transportu. Aby ułatwić Klientowi zamówienie bezpośrednio z kalkulatora można złożyć zamówienie do naszego działu sprzedaży. Kurtyny wykonujemy zazwyczaj maksymalnie w 48h. 

 

  Korzyści:

  • w okresie zimowym zapobiegają ucieczce ciepła z ogrzewanych pomieszczeń na zewnątrz
  • w okresie letnim zapobiega wnikaniu ciepłego powietrza do pomieszczeń klimatyzowanych
  • znacznie ograniczają ucieczkę zimna z chłodni/mroźni w trakcie prowadzenia prac przeładunkowych, przy otwartych wrotach komór,
  • zabezpieczają przed przenikaniem kurzu, dymu, oparów,
  • utrudniają przedostawanie się ptaków i insektów do zakładu,
  • ograniczają i zapobiegają przeciągom,
  • ograniczają hałas,
  • ogranicza przenikanie zapachów
  • w wykonaniu specjalnym jako zabezpieczenie przed promieniowaniem ultrafioletowym przy pracach spawalniczych,

 

     Montaż Kurtyn PCV

 Pierwszym krokiem jest wymierzenie otworu wysokość i szerokość w świetle następnie wypełnić KALKULATOR na naszej stronie www.audioplex.pl gdzie pomoże Ci w doborze pasów czy zakładki a następnie czekać max 48h na kuriera. W przesyłce znajduje się listwa grzebieniowa INOX oraz pasy z zakutymi zakuwkami INOX oraz dokument sprzedaży  

Montaż rozpoczynamy od montażu listwy zębatej do nadproża, zwanych potocznie grzebieniami. Istnieje możliwość montażu bocznego (rys. a) lub wewnątrz otwory ( rys. b). Służą do tego otwory o średnicy ~6 mm wykonane w listwie co około 17 cm. Listwy należy przykręcić za pomocą śrub lub kołków dobranych do materiału nadproża.

 

         W przypadku konieczności odejścia z kurtyną od płaszczyzny otworu np brama roletowe czy segmentowa  (umieszczenia kurtyny równolegle do bramy jako wewnętrznej przegrody bramy ) należy zastosować dodatkową konstrukcje wsporczą ( przykład na fotografii  ). Konstrukcja ta powinna być dostosowana do szerokości kurtyny gwarantuje jej dostateczną sztywności.

 

         W razie łączenia listwy grzebieniowej ( przy szerokich otworach ). Odcinki listwy powinny stykać się ze sobą w celu zapewnienia stałej odległości między zębami. Podwiesić próbnie jeden z pasów na przytwierdzonej listwie grzebieniowej w celu sprawdzenia dopasowania wysokości do światła otworu. Pasy przygotowane są z pewnym zapasem wynikającym z listwy mocującej pas  należy zatem podnieś listwę grzebieniową lub zaznaczyć bądź odmierzyć nadmiar długości pasa w taki sposób, aby gotowa kurtyna wisiała na wysokości  ~1-2cm nad posadzką. A następnie odciąć ostrym nożem do tapet.

Następnie zawieszamy pasy pamiętając o kolejność montażu zaczynając od prawej lub lewej pierwszy pas następnie trzeci, piąty itd. a następnie drugi, czwarty, szósty itd.. 

 Przy kurtynach pasowych zawieszonych na listwie grzebieniowej jest możliwości zawieszenia pasów w kilku opcjach pokrywania pas na pas ( rys.)

 

Firma Audioplex wykonuje standardowe zakładki 50mm czyli po 25mm po oby stronach,natomiast na życzenie wykonujemy kurtyny z większymi zakładkami zapewniające większą szczelności. Wykonujemy również na życzenie klienta pasy skrajne o kolorze czerwonym ułatwiające przejście lub przejazd